TRENER

Prezime: BatistiA�

Datum roA�enja: 11.10.1967.

Trener UEFA “B” licence.

Od malih nogu ukljuA?en u rad kluba, Marinko BatistiA� proA?ao je sve uzrasne kategorije NK LoA?inja – od pionira, preko juniora pa sve do seniora, u kojima je s kapetanskom trakom oko ruke, u 33. godini, i zavrA?io igraA?ku karijeru kako bi se posvetio trenerskom poslu.

Kao igraA?A� meA�u suigraA?ima se izdvajao borbenoA?A�u na terenu i predanim radom na svakom treningu, te naglaA?enim liderskim osobinama. Stoga i ne A?udi njegov izbor legendarnih nogometnih boraca Ivana Gudelja, Velimira Zajeca i Zorana VuliA�a meA�u igraA?ke idole. Od ostvarenih igraA?kih uspjeha izdvojit A�eA� sudjelovanje na kvarnerskoj rivijeri 1985.godine i nastupe protiv eminentnih nogometnih sastava,A� ekipa NK Dinama (Zagreb) i FK Vojvodine (Novi Sad ) i osvajanje 2. A?upanijske nogometne lige u sezoni 2001./02., A?ime je nogometni klub LoA?inj nakon podosta godina zavrijedio povratak na travnjake prve A?upanijske nogometne lige. Iako je kao kapetan svoju momA?ad vodio do naslova i ulaska u viA?i rang natjecanja, BatistiA� na koncu trijumfalne sezone odluA?uje kopaA?ke objesiti o klin i svoje mjesto prepustiti mlaA�im snagama.

Odmah po zavrA?etku igraA?ke karijere, godine 2002.,A� pod okriljem HNS-a i UEFE polaA?e za trenersku B licencu i preuzima juniorski sastav klubaA� koji je te sezone, nakon ulaska u viA?i rang natjecanja, tek oformljen. U sezonama koje slijede, s juniorima postiA?e odliA?ne rezultate, paralelno stvarajuA�i igraA?e za seniorsku momA?ad. Naravno, kvalitetan rad nije mogao ostati nezamijeA�en -A� konkretni i brziA�A� bili su naA?i otoA?ni susjedi pa tako BatistiA� u sezoni 2005/06., odlazi u Cres na poziciju trenera prve momA?adi, gdje u naredne dvije sezone ostvaruje solidne uspjehe.

Ipak, zov doma bio je snaA?niji i 2007., BatistiA� ponovno sjeda na loA?injsku klupu – prvo juniorske, a ubrzoA� po prvi puta, i seniorske momA?adi.

U narednom razdoblju ekipa seniora,A� sastavljena veA�inom od mladih domaA�ih igraA?a, igra dobar nogomet i drA?i se pri vrhu prvenstveneA� ljestvice. Tim je viA?e kao iznenaA�enje u ljeto 2011. doA?la BatistiA�evaA� objava daA� uzima kraA�i predah i odmor od nogometa zbog zasiA�enosti i A?elje da se posveti obitelji i poslu.

Na sreA�u njegovih igraA?a, nogometni crv ubrzo je ponovo proradio tako daA� pauza i nije predugo potrajala – 2012. godine na nagovor vodeA�ih ljudi iz kluba vraA�a se trenerskom poslu, ovoga puta na poziciju trenera pionira. Poziciju koju i dalje obnaA?a. (piA?e: A. Mrvac)